Lista aktualności Lista aktualności

Weekend na sportowo!

W dniach 13-14 lutego b.r. odbył się na terenie Nadleśnictwa Czersk VIII Turniej w piłce siatkowej leśników o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Rozgrywki miały miejsce na Hali Sportowej im. Romana Bruskiego przy Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku.

Wprowadzenie 22 drużyn na halę sportową w towarzystwie pięknych dziewczyn z zespołu tanecznego „Paradise" z małej miejscowości Karsin w eleganckich kostiumach a później ich występ mógł ucieszyć oko niejednego uczestnika tej imprezy. Największym sukcesem jest zajęcie przez ten zespół V miejsca na mistrzostwach świata w 2014 roku w kategorii formacje street dance show. Autorem sukcesów tej formacji jest Pani Iwona Laska – kierownik zespołu.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Pan Janusz Kaczmarek – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, życząc jednocześnie wszystkim sportowej rywalizacji i wygranych meczów.

Turniej trwał 2 dni, a mecze w większości miały bardzo zacięty przebieg, bowiem poziom rozgrywek z roku na rok jest coraz wyższy. Sympatycy siatkówki, którzy odwiedzili w tych dniach halę sportową nie mogli narzekać na brak emocji. Dodatkowo mogli zapoznać się z lasem i żyjącymi w nim zwierzętami, pracą leśnika, która to została przedstawiona na stoisku przyrodniczo-leśno-edukacyjnym. Stoisko to cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Wystawa fotografii zwierząt i plenerów leśnych kolegi Łukasza Gwiździela z Nadleśnictwa Lutówko była dopełnieniem tych doznań.

Był też czas na relaks i odpoczynek oraz odnowienie starych znajomości i wspomnień przy biesiadnym stole w Zajeździe Fojutowo należącym do Pana Mirosława Knakowskiego. Było to miejsce odpoczynku po I-szym dniu zmagań sportowych.

II dzień zawodów przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia. Tak jak w roku ubiegłym, zwycięzcą turnieju zostało Nadleśnictwo Jamy po zaciętej walce z Nadleśnictwem Solec Kujawski. III miejsce wywalczyło Nadleśnictwo Dobrzejewice również po twardej rywalizacji z Nadleśnictwem Dąbrowa. Serdeczne Gratulacje!

Najlepsze drużyny i zawodnicy zostali uhonorowani medalami, pucharami i nagrodami:

I miejsce – Nadleśnictwo Jamy otrzymało puchar Dyrektora RDLP w Toruniu,

II miejsce - Nadleśnictwo Solec Kujawski otrzymało puchar Starosty Chojnickiego,

III miejsce – Nadleśnictwo Dobrzejewice otrzymało puchar Burmistrza Czerska,

IV miejsce – Nadleśnictwo Dąbrowa otrzymało puchar Burmistrza Brus,

Nagrody indywidualne:

1.    Najlepszy zawodnik turnieju – Kamil Węgielewski, Nadleśnictwo Jamy – otrzymał puchar „Zajazdu Fojutowo",

2.    Najlepszy atakujący turnieju – Mateusz Jasiak, Nadleśnictwo Solec Kujawski – otrzymał puchar nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk,

3.    Najlepszy rozgrywający turnieju – Adam Kośmieja, Nadleśnictwo Czersk – otrzymał puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku,

4.    Najlepszy przyjmujący turnieju – Rafał Nizo, Nadleśnictwo Jamy – otrzymał puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Woziwoda,

5.    Najlepsza zawodniczka turnieju – Sylwia Czekalska, Nadleśnictwo Włocławek – otrzymała puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Rytel,

6.    Za sprawność fizyczną – Dariusz Meyer, RDLP w Toruniu - – otrzymał nagrodę firmy Medicover

Ponadto  Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu ufundował puchary w kategorii fair-play – otrzymali je:

- drużynowo – Nadleśnictwo Woziwoda,

- indywidualnie – Piotr Gładkowicz, Nadleśnictwo Szubin,

Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom pucharów i nagród za obecność i osobiste ich wręczenie.

Osobne podziękowania składam na ręce Pana Dominika Kurmanowskiego Dyrektora firmy Medicover za bezpłatną opiekę medyczną i sponsorowanie nagrody dla najsprawniejszego zawodnika oraz zestawu trzech bogato wyposażonych apteczek dla najlepszych drużyn.

Dziękuję również sędziom z Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej za sprawne i bezkonfliktowe sędziowanie i podejmowanie stanowczych decyzji.

To co się zaczyna, ma też swój koniec. Wszystkim uczestnikom dziękuję za sprawny przebieg zawodów, wyrozumienie a także cierpliwość. Jesteście wspaniali.

Szczególne podziękowania składam Panu Januszowi Kaczmarkowi Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, że znalazł czas, aby być razem z nami. Dziękuję za przychylność dla sportu, uhonorowanie zwycięzców i za to, że wspólnie mogliśmy przeżywać emocje i radość zwycięzców.

Darz Bór! Do spotkania za rok w Nadleśnictwie Dobrzejewice.

>> Więcej zdjęć w galerii <<

Ostateczna klasyfikacja
   
MIEJSCE DRUŻYNA
1 Jamy
2 Solec Kujawski
3 Dobrzejewice
4 Dąbrowa
5 Czersk
6 Osie
7 Różanna
8 Toruń
9 Włocławek
10 Bydgoszcz
11 Żołędowo
12 Woziwoda
13 Trzebciny
14 Lutówko
15 Skrwilno
16 RDLP
17 Golub Dobrzyń
18 Tuchola
19 Szubin
20 Przymuszewo
21 Cierpiszewo
22 Brodnica