Lista aktualności Lista aktualności

Uratowany zając.

W dniu 15 lipca otrzymaliśmy informację o kontuzjowanym zającu, który został odnaleziony przez bohaterkę - Hanię.

W dniu 15 lipca otrzymaliśmy informację o kontuzjowanym zającu, który został odnaleziony przez bohaterkę - Hanię. Niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia, na umówione miejsce udali się Nadleśniczy - Rafał Adamkowski wraz z Zastępcą Nadleśniczego - Mateuszem Kulczykiem.
Hania z opiekunami znalazła zajączka tuż przy drodze polnej w pobliżu lasu. Prawdopodobnie zwierzę ucierpiało w wyniku potrącenia przez pojazd.
Dziewczynka wraz z rodziną umieściła swojego pacjenta w klatce w celu jego ochrony oraz zadbała o stan zdrowotny poprzez podanie jedzenia i wody. To dzięki podjęciu szybkich i zdecydowanych działań oraz braku bierności wobec cierpienia zwierząt, istnieje bardzo duża szansa na powrót zwierzęcia do pełni sił. Obecnie stan zdrowia jest monitorowany przez profesjonalistów z Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Słupii, do którego zwierzę zostało zawiezione przez pracowników Nadleśnictwa Czersk. 
W ramach wdzięczności za podjęty trud i uratowanie życia, zwierzę zostało nazwane na cześć swojej bohaterki i dumnie nosi imię Hania. Ponadto w celu podziękowania dziewczynce za wrażliwość na krzywdę przyjaciół lasu, Nadleśniczy wraz z Zastępcą Nadleśniczego wręczyli upominek od Nadleśnictwa.