Lista aktualności Lista aktualności

Na grzyby!

Borowiki, maślaki, miodówki – to tylko niektóre z gatunków, które zgromadzili w swoich koszykach uczestnicy tegorocznego grzybobrania. Impreza, która na stałe wpisała się już w nasz jesienny kalendarzy wydarzeń, odbyła się 09.10.2021 r. na terenie leśnictwa Czersk.

Nadleśniczy Rafał Adamkowski krótko powitał wszystkich zbieraczy, którzy, po godzinie 10tej, z zapałem ruszyli do lasu. Pogoda sprzyjała, a grzybiarzom dopisywały dobry humor i nadzieja na obfite zbiory.

Około południa nastąpiło komisyjne ważenie i ocena zebranych grzybów, a oczekiwanie na wyniki umilił ciepły posiłek przy ognisku w postaci tradycyjnej grochówki z wkładką

Puchar Króla Grzybobrania - ufundowany przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów w Toruniu  – za największy zbiór – otrzymała Teresa Biesek, a Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk za Najokazalszego Grzyba zdobył Damian Kręski.

Kolejne wyróżnienia wręczono w kategoriach: najestetyczniejszy zbiór (zwycięzcą została Maria Żywicka), najliczniejszy gatunkowo (tu pierwsze miejsce zajął Andrzej Jażdżewski) oraz najmniejszy (nagroda powędrowała w ręce Leszka Kulczyka).

Następnie uhonorowano także najstarszego i najmłodszego uczestnika grzybobrania – nagrody otrzymali odpowiednio Eugeniusz Zakrzewski oraz Aleksander Bieliński.

Drobnych upominków nie zabrakło także dla pozostałych uczestników imprezy.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, mając nadzieję, ze spotkamy się za rok. Dziękujemy sponsorom nagród, którzy, jak zawsze, chętnie włączyli się w organizację imprezy. Są to: RDLP w Toruniu, Nadleśnictwo Czersk, Burmistrzowie Czerska i Brus, a także firmy zajmujące się skupem i przerobem runa leśnego – Bruspol z Żabna, Ewita z Czerska, Nasza Chata, Fungopol oraz Zakład Produkcji Spożywczej Skwierawski z Brus.

Do zobaczenia!