Lista aktualności Lista aktualności

Modernizacja mostu na rzece Niechwaszcz.

Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Chojnicach dokonaliśmy modernizacji mostu na rzece Niechwaszcz w ciągu drogi powiatowej Chłopowy-Czarniż.

Tym samym ostatni element wymagający pilnej naprawy został wykonany i można bezpiecznie korzystać z drogi o podwyższonym standardzie nawierzchni łączącej miejscowość Rytel-Chłopowy o łącznej długości ok. 8 km. Remontu drogi dokonało nadleśnictwo z funduszy Lasów Państwowych, jednocześnie dokonując modernizacji odcinków gminnych (ok 1,8 km) znajdujących się w ciągu tej drogi.

Poprzez remont ww. mostku, została podwyższona jego nośność, co stworzyło możliwości przejazdu pojazdów wysokotonażowych – szczególnie dotyczy to wywozu drewna i ciężkich wozów bojowych straży pożarnej. Ponadto droga służy mieszkańcom okolicznych miejscowości jako jedyna droga łącząca te miejscowości z drogą publiczną.

Również w następnych latach planujemy sukcesywnie remontować drogi uszkodzone podczas usuwania skutków nawałnicy z 2017 r., w tym także odcinków obcej własności przy współpracy z lokalnymi samorządami.