Lista aktualności Lista aktualności

Młyńskie Koło 2020

W miniony piątek, podczas uroczystej gali, wręczone zostały nagrody Burmistrza Czerska „Młyńskie Koło” za rok 2020. „Młyńskie Koło” to wyróżnienie przyznawane za działalność na rzecz gminy oraz niebanalne osiągnięcia jej mieszkańców, przedsiębiorców, artystów, sportowców.

Z satysfakcją przyjęliśmy wyróżnienie w kategorii „Inicjatywa społeczna” za – jak napisano w nominacji:

Nadleśnictwo Czersk realizuje bardzo dużo przeróżnych inicjatyw społecznych. Od dwóch lat prowadzi akcję „Jedno dziecko, jedno drzewo” polegającą na sadzeniu drzew w parku Borowiackim w Czersku przez rodziców i dzieci urodzone w bieżącym roku. Nadleśnictwo jest też mecenasem wielu inicjatyw społecznych, kulturalnych i sportowych na naszym terenie. Wyróżnienie z rąk burmistrza odebrał p.o. nadleśniczego Leszek Pultyn.

Drugim ważnym akcentem było przyznanie nagrody specjalnej „Młyńskie Koło” za rok 2020 dla świeżo emerytowanego nadleśniczego Ireneusza Bojanowskiego – zgodnie z sentencją nominacji za: pełnienie przez ponad 28 lat funkcji Nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk, sprawowanie przez 5 kadencji (w latach 1994 - 2014) mandatu Radnego Gminy Czersk, pełnienie funkcji przewodniczącego (w latach 1995 – 1998 i 2010 – 2014) oraz wiceprzewodniczącego (w latach 1998 – 2010) Rady Miejskiej w Czersku, wspieranie działalności jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Czersk, zaangażowanie w wiele inicjatyw społecznych, wielkie serce, życzliwość i otwartość będące wzorem do naśladowania dla innych.

Dziękujemy za wyróżnienie, gratulujemy naszemu emerytowi, wszystkim nominowanym oraz zwycięzcom.