Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs przyrodniczo - leśny

W dniu 10.06.2015 r. Nadleśnictwo Czersk zorganizowało dla szóstych klas szkół podstawowych z terenu gminy Czersk X konkurs przyrodniczo – leśny, który odbył się w izbie edukacyjnej przy siedzibie Leśnictwa Czersk.

Zgłosiło się pięć szkół, każda z 3-osobową drużyną plus opiekun.

Konkurs składał się z kilku części, w których należało rozpoznać próbki drewna, liście drzew, tropy zwierząt itp.

W następnym etapie uczestnicy musieli rozwiązać test z wiedzy o tematyce leśnej, podstawowych pojęciach ekologicznych, formach ochrony przyrody i zabezpieczeniu przeciwpożarowym , roślinach i zwierzętach występujących na terenie Nadleśnictwa Czersk.

Kolejną fazą konkursu było zadanie praktyczne , w którym należało obliczyć ilość wysadzonych sadzonek sosny na 1 ha.

Rywalizacja pomiędzy drużynami przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze, chociaż była bardzo zacięta, do ostatnich chwil ważyły się losy zwycięzców. Po ostatnim zadaniu okazało się, iż trzy drużyny zdobyły taką samą ilość punktów, dlatego o końcowej klasyfikacji zadecydowała dogrywka.  Uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą teoretyczną i praktyczną, co bardzo wszystkich cieszyło.

Ostatecznie wygrał Zespół Szkół w Rytlu w składzie: Julia Lica, Alicja Ryduchowska, Kamil Werachowski z opiekunką Panią Jolantą Oelrich, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Łęgu, na trzecim Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku.

Wszystkie drużyny konkursu otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Czersk oraz Panią Burmistrz Czerska.

Na zakończenie spotkania uczestnicy piekli kiełbaski przy ognisku oraz wymieniali się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami na temat konkursu.