Lista aktualności Lista aktualności

Grzybobranie w Leśnictwie Olszyny – to już piąta edycja.

W dniu 10.10.2015 jak co roku, tradycyjnie odbyło się wielkie grzybobranie w Leśnictwie Olszyny, organizowane przez Nadleśnictwo Czersk w ramach „Ogólnopolskiego Wielkiego Grzybobrania” organizowanego przez Lasy Państwowe. Mimo mroźnego poranka sympatyków zbioru runa leśnego nie brakowało. W imprezie brały udział zarówno dzieci jak i dorośli.

Około 10.15 wszyscy grzybiarze wyruszyli do lasu w poszukiwaniu jak największej ilości grzybów. Po dwóch godzinach zbierania na uczestników grzybobrania, czekała komisja w składzie inżynier nadzoru Mirosław Łangowski i leśniczy Marek Kitzermann, która dokonała ważenia zbiorów i dokładnego sprawdzenia grzybów czy wszystkie były jadalne.

Następnie wszyscy biorący udział w grzybobraniu, w miłej atmosferze mogli poczęstować się ciepłym posiłkiem, kawą i herbatą. Miłym akcentem było wręczenie nagród oraz Pucharu Dyrektora RDLP w Toruniu dla króla grzybobrania i pucharu Nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk za największego grzyba. Wyróżnieni zostali również najstarszy i najmłodszy uczestnik grzybobrania.

Królem grzybobrania została Pani Jadwiga Szlachcikowska, a największego grzyba znalazł Pan Hafke Eugeniusz. Najmłodszy i najstarszy uczestnik, oraz wszyscy pozostali, którzy brali udział w imprezie zostali nagrodzeni. Szczególne słowa podziękowania składam sponsorom pucharów i nagród, bowiem bez nich nie byłoby tak miłych niespodzianek, które uatrakcyjniły rywalizację wśród zbieraczy grzybów. Są to: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Burmistrz Czerska, Burmistrz Brus, firmy zajmujące się przerobem i przetwórstwem runa leśnego: Bruspol Żabno, Evita Czersk, Fungopol Kinice, Nasza Chata Brusy, Stefan Skwierawski Brusy oraz Nadleśnictwo Czersk.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Dyrektorowi RDLP w Toruniu – Panu Januszowi Kaczmarkowi oraz w-ce Burmistrzowi Czerska, że znaleźli czas, aby w tym dniu być razem z nami.

Do zobaczenia za rok.