Lista aktualności Lista aktualności

GMINNE DOŻYNKI ROLNICZO-LEŚNE W BĘDŹMIEROWICACH

W dniu 05.09.2015r. odbyły się dożynki rolniczo- leśne. W tym roku głównym organizatorem uroczystości było Sołectwo Będźmierowice.

Z uwagi na znaczącą powierzchnię oraz rolę jaką pełnią lasy i  gospodarka leśna  w Gminie Czersk, co roku w tym święcie obok rolników uczestniczą również leśnicy. Dożynki rozpoczęły się polową Mszą Świętą. Następnie mogliśmy zobaczyć uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego przez wieś  na plac dożynkowy. W części oficjalnej zarówno Burmistrz jak i Nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk w swoich wystąpieniach dziękowali rolnikom za trud włożony w ich pracę przy zbiorze plonów, w tak nie sprzyjającej pogodzie, jaką dla rolników i leśników  jest susza. Dziękowali również wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak pięknej atmosfery tego dnia.

Największą atrakcją był pieczony dzik, którego smakiem mogli cieszyć się wszyscy goście dożynek.
Podczas dożynek można było zobaczyć stoiska sołectw oraz Nadleśnictwa Czersk. Odbyły się konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, na stoisko oraz konkurs kulinarny.


Nadleśnictwo Czersk przeprowadziło  wiele konkursów dla dzieci i dorosłych, w których można było sprawdzić swoją wiedzę przy rozpoznawaniu gatunków drzew, ptaków i ich głosów, tropów zwierząt, także podczas odpowiedzi na  pytania  z ogólnej tematyki  leśnej. Dla osób, które wykazały się największą wiedzą na temat lasów, nagrodą były sadzonki drzew.