Lista aktualności Lista aktualności

Drugi Facebook`owy Rajd Rowerowy Leśników

Po raz drugi rajd rowerowy organizowany przez Nadleśnictwo Czersk i profil Nadleśnictwa Czersk na Facebook`u wyruszył w sobotę 12 września tuż po godzinie 9 z leśniczówki Malachin.

Mimo dość pochmurnej pogody i przelotnych opadów , na starcie rajdu zjawiło się blisko 50 osób – amatorów turystyki rowerowej. Jak się później okazało, najmłodsza uczestniczka miała 6 lat, a najstarszy uczestnik  - 60. Rajd przebiegał przez teren trzech leśnictw naszego nadleśnictwa: Malachin , Juńcza i Odry. Przed startem ,komandor rajdu – Rafał Grabanski przywitał uczestników, a leśniczy leśnictwa Malachin – Janusz Talaśka, krótko opisał Nadleśnictwo Czersk i swoje leśnictwo. 

Ruszyliśmy w kierunku Mokrego, a po krótkim wypoczynku przy miejscu postoju już na terenie leśnictwa Juńcza, dotarliśmy do dwóch pomników przyrody – Adama i Ewy, których historię przybliżyła  p. Renata Szarafin. Następnie obraliśmy azymut na rezerwat Kręgi Kamienne. Mimo, ze zaczęły nas nękać drobne awarie rowerów, tuż po godzinie 11 dojechaliśmy do rezerwatu. Na nieco już strudzonych turystów czekała zupa.

Po posiłku kustosz rezerwatu Kręgi Kamienne , pani Zofia Breske w interesującej prelekcji przedstawiła historię oraz rolę rezerwatu. Uczestnicy rajdu przeszli następnie przez teren rezerwatu. Podziękowaliśmy p. Breske i ruszyliśmy w dalszą drogę. Nieco podlewani deszczem, zmęczeni podjazdami pod górki na trasie  Odry – Czersk, około godziny 14 dotarliśmy do mety rajdu, którą również była leśniczówka Malachin.

Po krótkim podsumowaniu piekliśmy kiełbaski, przy przygotowanym przez leśniczego  ognisku. Pani Arleta – żona leśniczego częstowała nas domowym ciastem i kawą, a leśniczy przygotował napoje orzeźwiające. Ciastem częstowała nas również  Tereska Mania, wspierająca męża i córkę, którzy brali udział w rajdzie

Nieco zmęczeni, ale zadowoleni dzieliliśmy się wrażeniami, by  w końcu pożegnać się i mieć nadzieję na kolejne spotkanie za rok.

Wszyscy uczestnicy składają serdeczne podziękowania panu Ireneuszowi Bojanowskiemu – nadleśniczemu Nadleśnictwa Czersk, za życzliwość i wsparcie finansowe rajdu.

Do zobaczenia za rok!