Lista aktualności Lista aktualności

5 FACEBOOK`OWY RAJD ROWEROWY LEŚNIKÓW

Już piąta edycja rajdu odbyła się w sobotę, biegnąc przez teren naszego nadleśnictwa – blisko 70 osób spędziło czas poznając nasze lasy i efekty naszej pracy po nawałnicy z 2017 roku.

    Tuż przed 9 cykliści w różnym wieku zgromadzili się przy leśniczówce Czersk. Po krótkim powitaniu ruszyliśmy w trasę biegnącą początkowo przez teren leśnictw Czersk i Malachin. Pierwszy przystanek nastąpił w leśnictwie Ostrowy, gdzie przywitali nas nadleśniczy Ireneusz Bojanowski i leśniczy Mariusz Mania. Nadleśniczy przybliżył rozmiar klęski z 2017 roku oraz zaawansowanie prac uprzątających i odnowieniowych. Leśniczy Mariusz opowiedział o roli wolontariuszy w dziele prac odnowieniowych i zaprezentował obecnie sadzone drzewka sosny hodowanej na szkółce kontenerowej w Nadleśnictwie Dobrzejewice – była możliwość posadzenia takiego drzewka.

    Z nadleśniczym na czele ruszyliśmy w dalszą trasę nową drogą biegnącą z Rytla do Chłopowów. Po kilku kilometrach dotarliśmy na posiłek do leśniczówki Olszyny, w której przywitał nas leśniczy Marek Kitzermann. Po nabraniu sił ruszyliśmy na ostatni etap rajdu, biegnący szosa Brusy – Czersk. Po dotarciu do leśniczówki Czersk i krótkim podsumowaniu, wymienialiśmy wrażenia przy pieczonych na ognisku kiełbaskach. Do zobaczenia za rok – Darz Bór ! 

Obszerna fotorelacja na naszym profilu na Facebook`u