Lista aktualności Lista aktualności

21 marca to Międzynarodowy Dzień Lasów

Został on ustanowiony w 2012 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i od tamtej pory jest obchodzony na całym świecie. Celem przyświecającym temu szczególnemu dniu jest rozbudzenie w społeczności świadomości znaczenia lasów dla człowieka.

Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Lasy i innowacje. Nowe rozwiązania dla lepszego świata.” 

Nadleśnictwo Czersk przez cały rok podejmuje szereg działań mających na celu edukację społeczeństwa na temat znaczenia lasów oraz zachęcanie do aktywnego udziału w ich ochronie i zachowaniu. Współpracujemy z różnymi instytucjami, odwiedzamy szkoły, rozmaite placówki, ale też zapraszamy gości do Nadleśnictwa, Izby edukacyjnej. Organizujemy także spacery na ścieżce edukacyjnej, starając się połączyć ponad 100-letnie doświadczenie z wykorzystaniem najnowszej wiedzy i osiągnięć naukowych.

Współpraca nadleśnictwa ze społeczeństwem podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów jest kluczowa dla mobilizacji społeczeństwa do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest budowanie więzi między ludźmi, a naturą oraz promowanie zrównoważonego rozwoju.