Lista aktualności Lista aktualności

#sadziMY

Akcja „#sadziMY” po raz kolejny cieszyła się Waszym dużym zainteresowaniem. Przypomnijmy, że jest to ogólnopolska inicjatywa sadzenia drzew, w której uczestniczy Para Prezydencka. W tym roku prezydencka inauguracja „#sadziMY” miała miejsce w Nadleśnictwie Lipusz, które zostało sklasyfikowane na drugim miejscu pod względem uszkodzeń po nawałnicy z 2017r. W każdym z nadleśnictw można było otrzymać sadzonki drzew i posadzić je w dowolnym miejscu. Drzewka można było również otrzymać od Nadleśnictwa Czersk, które chętnie włącza się we wszystkie inicjatywy, szczególnie w te, które w pozytywny sposób wpływają na środowisko naturalne.

Ogólnopolskie sadzenie drzew cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Co potwierdza, że dostrzegamy jak ważna jest w naszym codziennym życiu rola drzew i troska o środowisko naturalne, które nas otacza. Potrafimy nie tylko czerpać z niego korzyści ale też wzbogacać bioróżnorodność i zwiększać obszary terenów zielonych.

Dziękujemy Wam wszystkim za to co zrobiliście i niech jeden taki dzień w roku – w każdym kolejnym – na trwałe zapisze się na kolejnych kartach historii naszych wspólnych działań dla poprawy otaczającego nas środowiska.