Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Rodziny – Jedno dziecko, jedno drzewo.

Kto by nie chciał odwiedzać Parku ze swoim dzieckiem i patrzeć jak z roku na rok drzewo o jego imieniu pnie się w górę.

Nadleśnictwo Czersk pomimo ogromu ilości prac związanych z przywracaniem lasu na powierzchniach uszkodzonych przez nawałnicę w sierpniu 2017r., chętnie organizuje liczne akcje społecznego sadzenia drzew. W bieżącym roku na dzień dzisiejszy udało się nam posadzić ponad 1000ha nowego lasu, a dzięki sprzyjającej pogodzie powierzchnia nowego lasu cały czas rośnie. Wytężona praca oraz pogoda napawają optymizmem na zakończenie prac przywracania lasu na powierzchniach klęskowych w 2021r.

Nadleśnictwo Czersk i Urząd Miejski w Czersku zrealizowały w minioną sobotę (12 października) w Parku Borowiackim w Czersku akcję „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Rodzice dzieci urodzonych w 2019 roku wraz ze swoimi maluchami, oraz asyście burmistrza Przemysława Bieska–Talewskiego i Nadleśniczego Ireneusza Bojanowskiego posadzili pamiątkowe drzewka. Łącznie zieleń parku powiększyła się o 21 dorodnych drzewek – 10 brzóz, które sadziły rodziny dziewczynek i 11 klonów jaworów sadzonych przez rodziny chłopców. Każde drzewko zostało przez rodziców oznaczone tabliczką z imieniem dzieciaka.

– Bardzo się cieszę, że taka akcja została u nas zorganizowana. W przyszłości planujemy kolejne nasadzenia w naszym Parku, a ta inicjatywa idealnie się w to wpisuje – mówił Przemysław Biesek-Talewski

– Drodzy rodzice, tak jak wy dziś opiekujecie się swoimi dziećmi, tak wasze pociechy w przyszłości będą zajmowały się tymi drzewkami – oznajmił Ireneusz Bojanowski.

Po wspólnym sadzeniu drzew przyszedł czas na wypicie ciepłej herbaty i chwilę zapomnienia przy słodkich domowych rogalikach. Nadeszła także chwila na rozdanie opiekunom dzieci pamiątkowych certyfikatów i drobnych upominków.

W ramach Dnia Rodziny odbyło się także doroczne Święto Latawca, których pokaz dodatkowo dostarczył emocji i wrażeń artystycznych na wyjątkowo urokliwym i zachmurzonym w tym dniu niebu.

Akcja pomimo wietrznej pogody przebiegła w bardzo ciepłej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Cieszymy się, że tak licznie przybyliście całymi rodzinami, w celu upamiętnienia narodzin waszych dzieci, wnuków. Dlatego już dziś zapraszamy was na kolejną edycje akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”, którą zorganizujemy w przyszłym roku.

 

O naszej „pięknej akcji” mogliście słuchać w sobotnich audycjach Radia Weekend FM -  https://weekendfm.pl/?n=80646&-jedno_dziecko_jedno_drzewo

 

Na obszerniejszą relację fotograficzną zapraszamy na stronę internetową UM w Czersku: https://czersk.pl/to-byla-udana-sobota-akcja-jedno-dziecko-jedno-drzewo/ ,

a także na nasz portal społecznościowy Facebook.