Lista aktualności Lista aktualności

Super drwal 2015

Dnia 26 lipca na stadionie miejskim w Czersku odbyła się druga edycja zawodów drwali „Super drwal 2015”.

Zawody zostały zorganizowane przez Zakład Usług Leśnych Szarmach przy pomocy Nadleśnictwa Czersk. W zawodach brały udział drużyny reprezentujące zakłady usług leśnych z całej Polski. Wyjątkiem była drużyna „Ostre babki", którą reprezentowały uczennice Technikum Leśnego w Tucholi oraz studentka leśnictwa SGGW w Warszawie. Mimo przewagi męskich drużyn w konkurencjach wymagających większej siły, żeńska drużyna nie dała żadnych szans pozostałym drużynom przy wymianie łańcucha. Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach zarówno drużynowych, jak i indywidualnych.

Drwale musieli wykazać  się nie tylko użyciem pilarek spalinowych, ale również bardziej historycznych narzędzi takich jak siekiery i piły ręczne.  Widzowie, którzy licznie przybyli na stadion najbardziej byli zainteresowani ścinką drzew, która polegała precyzyjnym obaleniu drzewa, celując w postawiony palik oddalony 11m od pnia. Zarówno zawodnicy jak i przybyli goście świetnie się bawili podczas wszystkich konkurencji a najśmielsi widzowie również mogli spróbować swoich sił w konkurencjach dodatkowych z użyciem piły „moja – twoja".

Po zakończeniu rywalizacji i podliczeniu punktów przez sędziów,  odbyło się podsumowanie zawodów, na którym głos zabrał Pan Nadleśniczy Ireneusz Bojanowski gratulując wszystkim zawodnikom. Następnie zostały wręczone nagrody, których głównym sponsorem była firma Makita.


Ostateczna klasyfikacja zawodów:
1. ZUL "Krygowscy" s.c. (4002 pkt.) – RDLP Toruń
2. ZUL Szarmach (3883 pkt.) – RDLP Toruń
3. ZUL Paweł Jędrzejewski (3561 pkt.) RDLP Olsztyn


Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:
- Ścinka drzew: Paweł Olszewski (ZUL Andrzej Szczotka)
- Łupanie drewna: ZUL Szarmach
- Wymiana łańcucha: Jagoda Cemka ("Ostre Babki")
- Moja-twoja: ZUL "Krygowscy" s.c.
- Okrzesywanie: Kazimierz Gruźliński (ZUL "Krygowscy" s.c.)
- Krążki: ZUL Szarmach


Na koniec został odegrany sygnał „Darz Bór" i wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia. Cała impreza odbyła się w duchu „fair play" przy świetnej zabawie.