Lista aktualności Lista aktualności

Rodzicie z dziećmi sadzili drzewa w Parku Borowiackim w Czersku – w ramach kolejnej edycji akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”

Kto by nie chciał odwiedzać Parku ze swoim dzieckiem i patrzeć jak z roku na rok drzewo o jego imieniu pnie się w górę.

Park Borowiacki wzbogacił się o kolejne 27 drzew, które w sobotę 03.10 posadzili rodzice na upamiętnienie narodzin swoich dzieci. Rodzice dziewczynek sadzili brzozy, a chłopców – klony. Jest to już druga edycja akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”, którą Nadleśnictwo Czersk zorganizowało razem z Gminą Czersk. Sadzącym pomagali Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski i Nadleśniczy Ireneusz Bojanowski. Niezmiernie nam miło, że akcja cieszy się tak dużym zainteresowaniem mieszkańców. Posadzone drzewa będą pamiątką, którą całe rodziny będą mogły odwiedzać przez wiele lat. Każde z drzew zostało przez rodziców oznaczone tabliczką z imieniem dziecka, a na pamiątkę zostały wręczone certyfikaty. Dzięki nim w przyszłości będzie można bez problemu zidentyfikować swoje drzewo. 

Po wspólnym sadzeniu drzew przyszedł czas na wypicie ciepłej herbaty i chwilę zapomnienia przy słodkich domowych rogalikach. Akcja pomimo wietrznej pogody przebiegła w bardzo ciepłej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego i dystansu społecznego.  

 

Na obszerniejszą relację fotograficzną zapraszamy na stronę internetową UM w Czersku:

https://czersk.pl/aktualnosc-1004-udana_kolejna_akcja_jedno_dziecko_jedno.html

,a także na nasz portal społecznościowy Facebook:

https://www.facebook.com/Nadlesnictwo.Czersk.Lasy.Panstwowe/posts/1854141068078046