Lista aktualności Lista aktualności

Odwołanie zakazu wstępu do lasu w leśnictwach: Czersk, Malachin, Juńcza, Odry.

Szanowni Państwo. Uprzejmie informuję, że z dniem 12 września 2017 r. odwołałem zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa Czersk w następujących leśnictwach: Czersk, Malachin, Juńcza, Odry.

Zaawansowanie prac przy usuwaniu wiatrołomów pozwoliło na udostępnienie terenu tych leśnictw dla społeczeństwa, bowiem zakaz wstępu do lasu wynika z konieczności zachowania bezpieczeństwa dla ludzi przebywających w nim i jest działaniem doraźnym a nie standardem w naszej działalności. Jednocześnie przebywając w lesie, proszę o zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż występujące jeszcze pojedyncze pochylone drzewa, samoczynnie mogą ulec przewróceniu się. Patrzymy nie tylko pod nogi, ale także w górę w korony drzew. Życie jest tylko jedno. Nikt nam drugiego nie podaruje.

Ponadto informujemy, że nadal obowiązuje zakaz wstępu do lasu na terenie leśnictw: Okręglik, Olszyny, Ostrowy, Płecno i Spierwia. Do chwili obecnej ludzi nie stosujących się do zakazu wstępu do lasu głównie pouczaliśmy i informowaliśmy o występujących zagrożeniach. Wobec nasilających się przypadków niestosowania się do zakazu, jesteśmy zmuszeni do stosowania sankcji karnych, ponieważ ww. nie odnoszą skutków.

W tym miejscu stanowczo podkreślam, że takie działania z naszej strony są podyktowane wyłącznie troską o Wasze bezpieczeństwo. Jeszcze raz proszę o rozwagę, rozsądek i wyrozumienie dla naszych działań.

 

                                                                                                              Nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk

                                                                                                                              Irek Bojanowski