Lista aktualności Lista aktualności

Na ratunek dzięciołowi

W ostatnich dniach niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszych leśnych okolicach. Mieszkanka miejscowości Odry natknęła się na swojej posesji na rannego dzięcioła, który potrzebował pomocy.

Natychmiast skontaktowała się z leśniczym, który stwierdził, iż ptak najprawdopodobniej ma złamane skrzydło. Leśnicy postanowili działać natychmiast i zawieźli ptaka do niedawnego otwartego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Zamrzenicy.
Dzięcioł jest jednym z najbardziej charakterystycznych mieszkańców naszych lasów. Ze swoim pięknym upierzeniem i zdolnościami stanowi istotną część naszego ekosystemu – zwalcza szkodliwe owady, dzięki czemu nazywany jest „doktorem drzew”. 
Ośrodek rehabilitacji zwierząt dzikich to miejsce, gdzie ranne i osierocone zwierzęta są objęte opieką, leczeniem i rehabilitacją. Dzięki zaawansowanym narzędziom, wiedzy i doświadczeniu, pracownicy ośrodka mogą skutecznie pomagać zwierzętom w powrocie do zdrowia i przygotować je do powrotu do naturalnego środowiska.
To niezwykłe zdarzenie przypomina nam o naszej odpowiedzialności za ochronę przyrody i trosce o dzikie zwierzęta, które są jej integralną częścią.