Lista aktualności Lista aktualności

Młode pokolenie przyszłych leśników przyszło nam z pomocą

W Nadleśnictwie Czersk trwają intensywne prace przy odnawianiu powierzchni poklęskowych. W tym roku odnowimy łącznie 1300 hektarów nowego lasu. Z planowanych na jesień 380 hektarów, posadziliśmy już przeszło 200.  

Przez trzy tygodnie wspierali nas nasi przyjaciele, uczniowie Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi. Przez ten czas posadzili około 25 hektarów powierzchni poklęskowej w Leśnictwie Okręglik.

Tegoroczne jesienne prace, a także pomoc w ostatnich trzech latach została doceniona przez Nadleśniczego Ireneusza Bojanowskiego, który przyznał szkole pamiątkowy Medal Nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk oraz przekazał pamiątkową grafikę. Nadleśniczy wyróżnił również najbardziej zaangażowanych uczniów, którzy otrzymali upominki. Podziękowania otrzymał także Pan Michał Orzłowski, kierownik Zakładu Usług Leśnych, którego zakład wspierał uczniów w trakcie prac odnowieniowych.

Jak podkreślił nadleśniczy, absolwenci  Technikum w Tucholi stanowią wyróżniającą grupę kadr w Lasach Państwowych, a kolejni ich absolwenci odbywają staże w Nadleśnictwie Czersk.

 Mamy nadzieję, że praktyczna nauka zawodu w Nadleśnictwie Czersk będzie procentowała przez całą zawodową karierę przyszłych leśników.

W przyszłym roku, na wiosnę planujemy posadzenie pięciuset hektarów lasu i będą to ostatnie nasadzenia na powierzchniach uszkodzonych przez nawałnicę z 11 sierpnia 2017r. Tym samym po czterech latach przywrócimy społeczeństwu to, co natura nam zabrała w ciągu jednej godziny.