Lista aktualności Lista aktualności

I ty posadź swoje drzewko dla przyszłych pokoleń

W dniu 15.04.2015 r. Nadleśnictwo Czersk zorganizowało wspólne sadzenie lasu w ramach akcji „I ty posadź swoje drzewko dla przyszłych pokoleń” oraz „Święta Lasu”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zbiórki przy izbie edukacyjnej, po czym udaliśmy się na powierzchnię przeznaczoną do odnowienia w Leśnictwie Czersk.
Pan Nadleśniczy przywitał wszystkich gości, omówił pozycję – lukę w drzewostanie sosnowym, która powstała w wyniku wyładowań atmosferycznych i w związku z tym należy tam posadzić kolejne pokolenie drzew – w tym przypadku bukowych. Następnie udzielono krótkiego instruktażu odnośnie prac odnowieniowych.
W akcji tej uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Czersku, OSP, nauczycieli z terenu miasta i gminy zajmujący się edukacją przyrodniczo – leśną wraz z uczniami oraz Służby Leśnej i Zakładu Usług Leśnych.
Prace odnowieniowe odbyły się bardzo sprawnie, gdyż prawie każdy z zaproszonych gości miał do czynienia z takim wyzwaniem.
Po zakończeniu części terenowej uczestnicy wrócili do izby edukacyjnej, gdzie czekał na nich gorący posiłek oraz skromne upominki.
Celem tego spotkania była chęć zaznaczenia naszej pamięci o tym święcie oraz posadzenia „swojej" części lasu dla przyszłych pokoleń.
Mamy nadzieję, że posadzone drzewka wyrosną nam na dorodny drzewostan, a my spotkamy się za rok w jeszcze większym składzie.