Lista aktualności Lista aktualności

I BOROWIACKA DYCHA

W sobotę 18 maja 2019 r. w Czersku odbyły się po raz pierwszy zawody biegowe Borowiacka Dycha w ramach Grand Prix Borów Tucholskich. Nadleśnictwo Czersk jest jednym z głównych partnerów imprezy i fundatorem nagród.

Zawody przyciągnęły ponad 500 uczestników w różnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych. Przeprowadzono biegi juniorów , bieg zasadniczy na tytułową dychę czyli 10 km oraz 5km trasę dla zawodników nordic walking. Kapryśna w minionym tygodniu pogoda na dzień zawodów ustabilizowała się, co pozwoliło zawodnikom na skupienie się na osiągnięciu jak najlepszych wyników. W biegu zasadniczym na 10km udział wzięło 377 zawodników, po starcie o godz. 16 już po 35 minutach najlepsi zjawili się na mecie, gdzie pamiątkowymi medalami witali ich przedstawiciele samorządu oraz partnerów , w tym nadleśniczy Ireneusz Bojanowski. O godzinie 18 wręczono nagrody wszystkim zwycięzcom biegów w poszczególnych kategoriach.
Nasze nadleśnictwo wystawiło w sobotę stoisko promocyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno kibiców, jak i zawodników. Każdy kto nas odwiedził, mógł zasięgnąć informacji i spróbować sił w prostych konkursach. Dziękujemy za odwiedziny naszego stoiska.
Wszystkim uczestnikom i triumfatorom I Borowiackiej Dychy gratulujemy, a zainteresowanych informujemy, że kolejne zawody z cyklu Grand Prix Borów Tucholskich – Leśne Wandry VI odbędą się 1 czerwca b.r. w Ocyplu. Zapraszamy!